AC Solutions

matras_logo


Matras jest liderem dystrybucji książek na polskim rynku. W księgarniach na terenie Polski Matras oferuje ponad 130.000 tytułów książek i kilka milionów egzemplarzy od literatury pięknej poprzez biografie  po książki dla dzieci. Oferta sieci jest skierowana do czytelników o różnych zainteresowaniach.

Sieć Matras tworzy 180 sklepów stacjonarnych oraz nowoczesny sklep internetowy.

Celem biznesowym Matras, który skłonił firmę do wdrożenia systemu GiftPlus, było wprowadzenie karty podarunkowej jako uniwersalnego prezentu dla osoby bliskiej. Badania rynku wskazały że Klienci najczęściej w księgarniach poszukują karty prezentowej.

Specjalnym wymaganiem Matras była możliwość przeprowadzania transakcji kartą podarunkową z wykorzystaniem terminala płatniczego dostarczonego przez firmę Polskie ePłatności. Ze względu na nietypowy w tamtym czasie model interfejsowania, w ramach projektu została przeprowadzona analiza przedwdrożeniowa. Jej efektem było m.in. opracowanie przez firmę Argo Card interfejsu komunikacyjnego PGC, którego zadaniem była właśnie współpraca z terminalem płatniczym.

Od rozpoczęcia projektu do momentu uruchomienia produkcyjnego systemu GiftPlus w listopadzie 2013 roku upłynęło 8 tygodni. W chwili obecnej system pracuje na ok. 350 terminalach POS.

System GiftPlus, poprzez moduł GiftPay, obsługuje płatność kartą podarunkową również podczas zakupów w sklepie internetowym matras.pl.

W roku 2015 karty podarunkowe Matras zostały wprowadzone na platformę Blackhawk Network (BHN), międzynarodowego operatora dystrybucji kart podarunkowych.
W tym celu nastąpiła duża modyfikacja systemu GiftPlus, która umożliwiła komunikację GiftPlus’a z globalnym systemem BHN oraz wprowadziła do Matras nową, unikalną w skali globalnej, numerację kart podarunkowych opartą o nr INN.